Koronavirus COVID-19 – mimořádné opatření + info z KHS

virus Po návratu z Itálie (bez ohledu na den návratu) neposílejte děti 14 dní do školy. Čtěte více...

Vedení školy žádá rodiče a zákonné zástupce všech našich žáků, kteří byli o jarních prázdninách v Itálii a rizikových oblastech nebo se dostali do kontaktu s někým, kdo v Itálii byl, aby ponechali děti 14 dní doma a neposílali je do školy. Den návratu do ČR nehraje roli.

Doporučujeme obdobné i pro nachlazené děti. Nepřítomnost ve škole nahlaste třídnímu učiteli.

Úkoly a omluvenky budou řešeny přes Bakaláře, e-mailem nebo telefonicky. Do školy pro ně nechoďte.

Děkujeme za ohleduplnost.

DOPORUČENÍ PRO OSOBY PO NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ z Krajské hygienické stanice

Doporučení se týkají návratu z oblastí s komunitním přenosem onemocnění COVID-19  po dobu 14 dní od návratu:

• Omezte v nezbytné míře kontakt s jinými lidmi.

• Sledujte svůj zdravotní stav se zaměřením na příznaky onemocnění dýchacích cest (horečka, kašel, dušnost, bolest svalů, únava).

Pokud se u Vás během 14 dní od návratu z výše uvedené oblasti příznaky respiračního onemocnění objeví (kašel, dušnost, horečka>38°C):

• Zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte místní protiepidemické oddělení KHS nebo naší infolinku 736 233 176, případně linku 112, která Vás na KHS přesměruje. Obdržíte další pokyny k vyšetření a postupu izolace.

• Pokud je Váš stav vážný (dušnost, schvácenost) kontaktujte zdravotnickou záchrannou službu.

Vytvořeno: 7. 3. 2020
Poslední aktualizace: 8. 3. 2020 20:12