Obsah

Laura V. čtvrtá v krajském kole Biologické olympiády

Typ: ostatní
bio logoPěkné umístění a postup do krajského kola.

I v letošním roce se uskutečnil další ročník Biologické olympiády. Byl v mnohém specifický. Všechna kola soutěže proběhla v online podobě a na účastníky bylo kladeno více nároků. Mezi ně patřilo prostudování obsáhlého studijního textu, vyplnění testu a poznávačky organismů, vypracování praktického úkolu a pro postupující soutěžící i  úkolu vstupního. V kategorii D (6. A 7. ročník) se účastnilo soutěže 7 žáků a v kategorii C (8. a 9. ročník) 6 soutěžích. Všichni si zaslouží pochvalu za to, že ke všem školním povinnostem si byli ochotni přibrat další práci.

Do krajského kola soutěže postoupily z každé kategorie dvě nejlepší soutěžící. Laura V. ze 7. A obsadila skvělé 4. místo ze 46 soutěžících z celého Ústeckého kraje. Laura vypracovala úkol s odběrem vody z Proboštovského rybníka a následným pozorováním cenobiálních řas pod mikroskopem. Pochvalu si zaslouží i Veronika M.ze 6. B a dvě žákyně z 9. CBeatrice K. a Kateřina M., které také školu reprezentovaly v krajském kole soutěže. Děvčatům přejeme, ať je poznávání přírody dále baví a přináší jim radost.

Organizátorky: Mgr. Michaela Urbanská, Ing. Denisa Seidlová


Vytvořeno: 13. 5. 2021
Poslední aktualizace: 13. 5. 2021 09:16
Autor: