Obsah

Aktuality

Projektový den v 6. ročníku

Typ: ostatní
Projektový den jsme prožili v úterý 19. 12. 2017.

Hned ráno jsme byli rozděleni do dvou skupin. V první skupině byla třída 6. A a část třídy 6. C. S touto skupinou byla celý den paní učitelka Prachařová. Druhá část třídy 6. C byla s třídou 6. B a na ně dohlížela paní učitelka Šlapáková. Obě skupiny však měly za úkol to samé. První dvě hodiny jsme si četli pohádku od H. Ch. Andersena „Sněhová Královna“. Číst mohl každý, kdo chtěl. Kdo číst nechtěl, poslouchal četbu ostatních. Všichni měli za úkol vyplnit pracovní list, který nám rozdaly paní učitelky.  Třetí a čtvrtou hodinu jsme sledovali pohádku, která byla natočena podle literární předlohy, se kterou jsme se seznamovali první dvě hodiny. Při sledování pohádky jsme měli poznat rozdíly mezi četbou a filmem. Celý den jsme zakončili exkurzí v kostele sv. Jana Křtitele. Zde jsme se všichni posadili do lavic, kde při mši poslouchají věřící lidé pana faráře, který nám vypravoval o kostele, o Vánocích i o církvi. Mohli jsme si prohlédnout celý kostel, udělali jsme si fotku, zazpívali jsme si koledu a pak nám pan farář zahrál na varhany a vše nám vysvětlil. Nakonec jsme se vydali k naší milované škole, kde byl rozchod. Celý den se nám velice líbil.

Eliška Růžičková 6. A


Vytvořeno: 5. 1. 2018
Poslední aktualizace: 5. 1. 2018 20:22
Autor: