Obsah

Úspěch v krajském kole soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Typ: ostatní
Tři naši žáci postupují do regionálního kola soutěže. Klikněte pro celý text.


Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR | Chrudimka.czSoutěž je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol a jejím cílem je představit chemii jako přitažlivý a perspektivní studijní obor, který nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. V prosinci se na naší škole konalo školní kolo této soutěže, kterého se účastnilo 20 vybraných žáků devátého ročníku.  Do krajského kola postoupili tři nejlepší. Krajské kolo soutěže se uskutečnilo v úterý 26. ledna 2021. Soutěžící absolvovali vědomostní on-line test, který v časovém intervalu 70 minut prověřil jejich znalosti chemie. 

 

Do krajského kola vyslalo 23 škol z Ústeckého kraje celkem 66 žáků. Žák Vojtěch Vaněrka (9. B) obsadil pěkné páté místo. I další dva soutěžící Samuel Guláš (9. A) a Anastasiia Lytvynenko (9. A) obsadili pěkná místa – 17. a 28. Do regionálního finále postoupilo 30 nejlepších žáků a jejich úkolem bude vypracovat praktickou úlohu v laboratoři. em našim třem soutěžícím přejeme mnoho úspěchů v dalším kole soutěže 


Vytvořeno: 1. 2. 2021
Poslední aktualizace: 1. 2. 2021 23:27
Autor: Mgr. Michaela Urbanská