INFORMACE K TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ OD 12. 4. 2021

testování1 Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání Vlády ČR dne 6. dubna 2021 bylo vydáno:

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních 2x týdně Ag testy VŽDY V PONDĚLÍ A VE ČTVRTEK (hned po příchodu do školy), v případě RT-PCR testů 1x týdně

Testováni musí být i žáci, kteří se budou účastnit přijímacího řízení na střední školy. A to buď individuálně s potvrzením ne starším 48 hodin, nebo ve škole.

Informace pro rodiče, kteří nesouhlasí s antigenním testováním svého dítěte ve škole, mají tyto možnosti:

1. Omluvte své dítě ve škole z důvodu testování, roušek, ale počítejte s tím, že již pro vaše dítě nebude probíhat distanční výuka, pouze organizace jako při nemoci dítěte.

2. Doložte, že dítě již nemoc prodělalo (nesmí být doba delší než 3 měsíce od pozitivního PCR testu)

3. Nechte dítě testovat jinde (opět musíte doložit a test nesmí být starší 48 hodin)

4. V případě, že vaše dítě chodí do první až třetí třídy, zúčastněte se testování.

5. Pokud budete chtít vymáhat právo vašeho dítěte na vzdělání, obracejte se s tím na toho, kdo opatření vydává (není to ani učitel ani ředitel školy).

Instruktážní video k testu, který bude používat naše škola (LEPU TESTY) můžete zhlédnout ZDE nebo ZDE.

Přehled návazných postupů při pozitivním nebo negativním výsledku testování se dozvíte z obrázků níže.

(Pozor je rozdílný postup při testování v pondělí a ve čtvrtek.)

Ve čtvrtek do devíti hodin buďte připraveni, že budete muset (v případě pozitivního výsledku u některého ze spolužáků) své dítě odvést ze školy domů, případně předem podepsat souhlas, že v tomto případě může jít dítě domů samo.

Prezenční výuka nebude poskytnuta žákovi, který vykazuje známky onemocnění:

- Zvýšená teplota

- Suchý kašel

- Dušnost

- Zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)

- Ztráta chuti a čichu

- Bolest v krku