Obsah

Aktuality

Kapřík Metlík - beseda s Janem Opatřilem

Typ: ostatní
Dne 14. 12. 2017 naši třeťáci navštívili Regionální knihovnu v Teplicích, kde se zúčastnili besedy s mladým spisovatelem, ilustrátorem a rybářem Janem Opatřilem. Ten k nám zavítal až ze Žďáru nad Sázavou. Své knihy začal psát již v šestnácti letech a dosud vydal 7 knih, které si také sám ilustruje.

Na dnešním setkání nám představil 4 knihy, ve kterých je hlavním hrdinou kapřík Metlík.  Děti se při zajímavém vyprávění spisovatele ponořily pod vodní hladinu, kde poznávaly i další hrdiny knihy – kapříka Šupinku a Břéťu, lína Vendelína a úhoře Pepu. Při autorském čtení ukázky z knihy byly děti velmi pozorné. Pan spisovatel poté odpovídal dětem na spoustu zvídavých a všetečných otázek, byl velmi příjemný a vstřícný. Na závěr si děti mohly zakoupit některou z nabízených knih, záložky a placky s motivem kapříka.

Beseda se všem velice líbila.


Vytvořeno: 5. 1. 2018
Poslední aktualizace: 5. 1. 2018 20:21
Autor: