Obsah

Práce s metodikou Ekoabeceda aneb Malý průvodce světem plastových obalů

Typ: ostatní
Práce s metodikou Ekoabeceda aneb Malý průvodce světem plastových obalů Více v příspěvku.

Žáci 7.AB v rámci ekologického semináře plnili průběžný úkol celoroční soutěže Recyklohraní věnovaný tématu plastových obalů – konkrétně tomu k čemu jsou dobré, proč bychom s nimi neměli neplýtvat a pokud to jen trochu jde, že bychom měli dát přednost opakovaně použitelným nebo dobře recyklovatelným obalům. Žáci se seznámili prostřednictvím úkolu také s tím, co nám říkají o dopadu výrobků na životní prostředí LCA studie, co jsou to mikroplasty a proč si dát pozor na greenwashing.

Připomněli si, že není správné jen tak venku či v přírodě pohazovat odpadky, což platí nejen o plastech, ale také například o žvýkačkách, papírcích, plechovkách a tak podobně.

Závěrem bylo vytvoření plakátu, fotodokumentace a následné online odeslaní splnění průběžného úkolu.

Děti se dle ohlasu a zájmu o problematiku úkol užily.


Vytvořeno: 3. 1. 2024
Poslední aktualizace: 3. 1. 2024 7:48
Autor: Ing. Denisa Seidlová